Facebook

Różne

27.08.2011The Number House

Tagi: architektura, budynek, design, dom

Matsunami Mitsumoto Architects & Associates to japońskie studio odpowiedzialne za projekt o nazwie Number House. Budynek znajduje się w Osace.

The Number House

Zwróciliśmy na ten projekt naszą uwagę ze względu na zewnętrzną fasadę. Wyróżnia się ona na tle innych okolicznych budynków bardzo oryginalnym kształtem. Choć pomysł wydaje się być prosty to jednak jak dotąd nie spotkaliśmy się z taką realizacją. Number House to kompleks czterech osobnych modułów ustawionych równolegle do siebie. Każdy z nich posiada skierowaną w stronę ulicy fasadę o kształcie jakiejś cyfry. Mamy tutaj trójkę, piątkę, dwójkę oraz trzy poziome kreski. W jaki sposób uzyskano takie kształty? Realizacja jest bardzo prosta. Budynki posiadają po trzy kondygnacje każdy. Na poszczególnych kondygnacjach umieszczono balkon.

The Number House

Cyfry oraz potrójny znak równości (w zapisie logicznych oznacza ona równoważność zdań) to balkony, których balustrady są pokryte białymi panelami. W środku znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla przyszłych mieszkańców. Number House to przede wszystkim odwaga w implementowaniu oryginalności do krajobrazu miejskiego. Architekci i projektanci nie bali się cokolwiek niestandardowego konceptu. Taka odwaga opłaciła się im, gdyż dzięki niej Number House jest łatwo rozpoznawalny i najprawdopodobniej cała Osaka już wie o jego istnieniu.

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry