Facebook

Różne

06.09.2011Parc De Bombers

Tagi: architektura, design, inspiracje, straż pożarna, wnetrza

Ariola & Fiol Arquitectes to studio, które zaprojektowało siedzibę straży pożarnej we francuskiej miejscowości Montblanc.

Parc De Bombers

Budynek został zbudowany na bardzo ciekawym i oryginalnym planie. Plan to trójkąt z pięcioma zębami, które służą jako bramy wyjazdowe dla samochodów straży pożarnej. Z lotu ptaka całość przypomina ptasie skrzydło (sic!).

Parc De Bombers
Wybranie takiego kształtu nie jest przypadkiem. Skrzydło kojarzy nam się z dynamiką, pędem i szybkością. Wyjazdy są częścią tej dynamiki kreując wrażenie gotowości i pełnego przygotowania. 
Z bardziej przyziemnej perspektywy możemy podziwiać fasadę zewnętrzną pokrytą blaszanymi panelami. Stalowy kolor w połączeniu z geometrycznymi kształtami kreuje dość futurystyczną atmosferę. Jest to jak najbardziej pozytywne wrażenie tym bardziej, że funkcja budynku niejako wymaga bycie nowoczesnym i progresywnymi.

Parc De Bombers
Jeśli chodzi o wystrój wnętrza to jak przystało na siedzibę straży pożarnej najistotniejsza jest funkcjonalność oraz prostota. Podsumowując, budynek straży pożarnej w Montblanc to przykład bardzo zgrabnej architektury, która nie pragnie wychodzić ponad swoją funkcję docelową i nie chce być na siłę zbyt atrakcyjna. 

via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry