Facebook

Różne

08.06.2011Parasite Office

Tagi: architektura, biuro, design, wnetrza

Nazwa tego obiektu jest dość prowokująca, ale oddaje też dużo prawdy o nim. Parasite Office znaczy ni mniej ni więcej Biuro Pasożyt. Struktura została zawieszona między dwoma istniejącymi budynkami.

Parasite Office

Autorem tego frapującego projektu są dwaj rosyjscy architekci Arsenyi Borisenko oraz Peter Zaytsev. Tworzą oni razem studio Za Bor Architects. Ich dzieło znajduje się w Moskwie. Parasite Office zostało wciśnięte między dwa bloki i w pewien sposób pasożytuje na nich, gdyż tylko dzięki nim utrzymuje się w powietrzu.

Parasite Office

Zewnętrzna fasada budynku wygląda bardzo nowocześnie. Słowo "futurystyczny" nie było by z pewnością przesadne dla określenia tego budynku. Fasada ma nieregularny kształt, który zachowuje kanciaste, geometryczne zgięcia, lecz nie tworzy też żadnej konkretnej bryły. W środku mieści się funkcjonalne biuro. Wnętrze jest bardzo minimalistyczne.

Parasite Office

Ciekawym rozwiązaniem jest duże nieregularne okno, która zapewnia bardzo dużo światła we wnętrzu. Podsumowując, Parasite Office to zaskakujący powiew świeżości i wizyjności z Rosji. Parasite Office ma wszystkie możliwe cechy, aby stać się wzorem dla innych budynków, które będą chciały podążyć w progresywnym, futurystycznym kierunku.

Via archdaily.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry