Facebook

Różne

29.08.2011Noain City Hall

Tagi: architektura, budynek, design, ratusz

Patrząc na ten ratusz z Navarry w Hiszpanii nie sposób nie zazdrościć i nie zadawać sobie pytania, dlaczego takie projekty nie powstają w Polsce?

Noain City Hall

Ratusz to częstokroć centralny punkt miasta, który swoim wyglądem ma o nim świadczyć. Jeśli jest tak rzeczywiście to Navarra ma obecnie jedną z najoryginalniejszych i najefektowniejszych wizytówek świata. Ratusz składa się z dwóch części. Jedna, bardziej przyziemna i industrialnie zorientowana to geometryczna bryła.

Noain City Hall

Druga część to wychodząca na park efektowna, organiczna fasada. Składa się ona ze stalowych belek tworzących rodzaj rusztowania. We wnętrzu mamy półprzezroczyste panele. Stalowe belki tworzą całość przypominającą swoim wyglądem membranę. Ich płynne krawędzie oraz wyolbrzymione i wybrzuszone elementy zgrabnie korespondują z pobliskim parkiem. Efekt końcowy jest jednoznacznie urzekający.

Noain City Hall

Docelowym zamierzeniem projektantów ze studia zon-e aquitectos jest sprawienie, aby rusztowanie było w całości wypełnione pnącymi się roślinami. Czekamy, aż wszystko się uda i wtedy pokażemy Państwu efekt końcowy.

 

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry