Facebook

Różne

12.09.2011Measure calendar

Tagi: design, inspiracje, kalendarz, wzornictwo

Japoński designer Hiroyuki Miyake jest autorem niecodziennego projektu Measure, który na pierwszy rzut oka nie przypomina raczej kalendarza, którym jest, lecz centymetr krawiecki (a także jo-jo oraz centymetr techniczny).

Measure calendar

Designer zaproponował zupełnie nowe podejście do odmierzania czasu. W jego projekcie jeden centymetr oznacza jeden dzień roku. Dzięki takiemu podejściu można odmierzyć ile dni ma ręka, noga itd. Jest to oczywiście zabawa formą kalendarza.

Measure calendar

W czasach, gdy czas jest odmierzany głównie cyfrowo Hiroyuki Miyake zwizualizował mijanie czasu. Poplątana taśma pokazuje poplątane dni, a jej zwijanie pęd czasu. To zabawne, że taki kalendarz można nosić nieustannie przy sobie, także w sensie metaforycznym. Zmieścić cały rok w kieszeni.

Measure calendar

Kalendarze japońskiego projektanta mają różne kolory. Jedynie ich taśma jest czarno-biała. Prosta forma i sam pomysł to mrugnięcie okiem do uciekającego czasu i szybkości życia, co przejawia się właśnie na swój sposób w oczywistej taśmie wypełnionej dniami i miesiącami. Kalendarz dodaje nową wartość czasu.

Via dezzen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry