Facebook

Różne

06.09.2011Luminaria

Tagi: design, inspiracje, wnetrza, wzornictwo

Tym razem przedstawiamy zdumiewające wystawy na przecięciu sztuki i architektury stworzone przez studio Architects of Air.

Luminaria

Wystawy noszą nazwę Luminaria i są prezentowane na całym świecie od 1992 roku. Do tej pory odbyło się 500 wystaw w 37 różnych krajach. Luminaria gościły w takich miastach jak Berlin, Hong Kongu, Sydney czy Sao Paulo.

Luminaria

Czym są właściwie Luminaria?  Są to ogromne struktury, które z zewnątrz przypominają rzeźby. Wykonano je z materiału, który można napompować co powoduje, że całość powiększa się i rozrasta. W środku każdy zwiedzający może doświadczyć niesamowitej feerii barw, które atakują nas różnymi zestawienia z różnych stron. Wnętrze Luminarium wypełniają ślepe uliczki, krzyżujące się ścieżki i kopulaste sklepienia. Cechuje je nierealna, magiczna aura, która pozwala zwiedzającym się zapomnieć i dosłownie zgubić w labiryncie ścieżek.

Luminaria

Luminaria to oryginalny pomysł założyciela studia Alana Parkinsona. Każda z takich quasi-rzeźb składa się z osobnych modułów. Można je w praktyce łączyć w dowolny sposób. W ten sposób powstają różnorodne całości gdzie zwiedzający mogą także usiąść i odpocząć w nietypowej, "pozaziemskiej" atmosferze. Nie możemy się już doczekać kiedy Luminaria zawitają do Polski. Jak zawitają to widzimy się w środku ;)

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry