Facebook

Różne

10.09.2011Dinos

Tagi: architektura, budynek, design, inspiracje

Ten projekt wybraliśmy ze względu na śmiały kontrast i odważną próbę zmiany stereotypów..
Dino to znajdująca się na obrzeżach Lublany (stolica Słowenii) przetwórnia metali. Firma zajmuje się recyklingiem metali i przedstawianiem ich do ponownego użycia.

Dinos

Jak widać działalność nie należy do 'najczystszych' i jest, nie owijając w bawełnę, traktowana marginalnie. Stereotypowo takie firmy mają siedziby w ponurych i przygnębiająco smutnych budynkach. Projektanci budynku postanowili zaskoczyć wszystkich, którzy kojarzą budynki przemysłowe z nudną szarością, odrapanymi betonowymi płytami oraz ponurym charakterem.

Dinos

Dinos Recykling Facility tętni jaskrawymi kolorami, a jego fasada mówi NIE wszystkim stereotypom. Naszym zdaniem krok jaki zdecydowało się podjąć Studio Kalamar (autor projektu) jest godny podziwu. Całkowita zmiana wizerunku oraz próba wykreowania pozytywnego przekazu udała się w 100 procentach. Dinos zbudowano na planie prostokąta. Struktura to geometryczna sześcienna bryła.

Dinos

Najważniejszą rolę odgrywa fasada pokryta, niebieskimi, granatowymi, czarnymi, czerwonymi i pomarańczowymi panelami. Panele tworzą regularny wzór, który przyciąga uwagę z daleka.
Podsumowując, Dinos Metal Recykling Facility (tak brzmi pełna nazwa tego miejsca) to bardzo śmiała propozycja, która prostymi środkami próbuje odczarować nasze przesądy. Jesteśmy zwolennikami takich metamorfoz i czekamy, aż inne firmy z podobnej branży zdecydują się na podobne kroki.

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry