Facebook

Różne

07.09.2011Bicentennial Civic Center

Tagi: architektura, budynek, design, inspiracje

Nie zdarza się nam umieszczać projektów, które są wciąż w toku realizacji. Tym razem postanowiliśmy jednak zrobić wyjątek. Zobaczcie zdjęcia a sami zrozumiecie dlaczego!

Bicentennial Civic Center

Budynek ma stanąć w argentyńskim mieście Cordoba. Za projektem stoi architekt Lucio Morini oraz studio GGMPU. Czym będzie ten wyglądający imponująco już na tym etapie projekt? Otóż, ma się tutaj znajdować centrum kulturalne stworzone specjalnie dla mieszkańców Cordoby. My jednak nie chcemy się skupiać na funkcjach budynku, lecz na jego niebanalnej architekturze.

Bicentennial Civic Center

Fasada zewnętrzna odznacza się niespotykanym kształtem łączącym w sobie geometryczną symetryczność, interesującą ornamentykę oraz odważny kształt. Wykonano ją z betonowych bloków, które zostały poustawiane pod różnym kątem tak, że całość ma oryginalną wklęsło-wypukłą fakturę. Patrząc na dzieło Lucio Moriniego i studia GGMPU odnosi się wrażenie, iż oglądamy monstrualnych rozmiarów rzeźbę, a nie w pełni funkcjonalny budynek.

Bicentennial Civic Center

Ornamentyka zdobiąca fasadę spełnia rolę okien, które później zostaną wypełnione szybami. Jeśli na tym etapie Bicentennial Civic Center prezentuje się tak efektownie to strach pomyśleć jak będzie wyglądać po ukończeniu wszystkich prac. My tam będziemy i obiecujemy, że pokażemy Wam efekt końcowy!

Via archdaily.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry