Facebook

Polecamy

12.05.2012VII „Przystawka z kultury” – Krzesło, ciastko ...

Tagi: ciastko i łyżka – design i food design, VII „Przystawka z kultury” – Krzesło

24.05.2012, godzina 19.00
Przewodnicy spotkania: Gosia i Tomek Rygalik

Go Culture prowadzi pierwszy w Polsce kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu.Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni. Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem jest kultura: od fotografii, poprzezfilm, operę, street art., literaturę, aż po balet. Spotkania w ciekawym miejscu,degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.

Podczas kolejnej „Przystawki z kultury” będzie można spotkać się z mistrzami polskiego designu – Gosią i Tomkiem Rygalikami. Na co dzień projektują przede wszystkim meble, produkty i eksperymentalne obiekty użytkowe.

Gosia jest pasjonatką food designu, w swojej pracy szuka inspiracji w kulturze jedzenia i jej związkach z projektowaniem.

Tomek prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (PG13). Pełni również funkcję dyrektora artystycznego Comforty – wiodącej polskiej marki meblowej.Jego myślenie charakteryzuje przede wszystkim analityczne podejście do kultury materialnej i zaradność, która – jak sam mówi – jest ważną cechą polskiego designu nabytą w czasach niedostatku.

Celem projektów realizowanych przez Studio Rygalik jest osiągnięcie zaskakujących ponadczasowych rozwiązań funkcjonalnych – poprzez użycie minimalnych środków, wykorzystanie właściwości materiałów i struktur oraz eksperymentowanie znowymi procesami.

W trakcie spotkania będzie można porozmawiać o tym, czym jest „dobry” design, o gustach polaków i tradycji polskiego projektowania form przemysłowych. Czy taka istnieje? Jak na polską estetykę wpłynęła historia, w tym okres PRL. Co to jest food design i gdzie na co dzień znajduje zastosowanie?

Zapisy i więcej informacji znajdziecie pod adresem przystawkazkultury.pl

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry