Facebook

Architektura wnętrz

10.05.2012Wax Revolution Polano / ROW Studio

Tagi: /, dawnym, depilacji, garażu, Polano, Revolution, ROW, salon, studio, w, Wax

Salon depilacji w dawnym garażu

Wax Revolution to sieć salonów depilacji w Meksyku. W związku z tym, że firma chciała wyróżnić się na tle konkurencji nie tylko szerokim wachlarzem usług, ale także nowoczesnym i unikalnym wnętrzem, przy projektowaniu drugiego salonu postawiono na współpracę z architektami z ROW Studio.

Zdecydowano się na salon w prestiżowej dzielnicy Polanco w mieście Meksyk, a konkretnie w byłym garażu podziemnym z lat 50tych. Przestrzeń była wąska, ciemna, wilgotna i zaniedbana, ale w związku z tym, że znajdowała się przy jednej z głównych arterii dzielnicy stanowiła wyjątkową okazję jeżeli chodzi o potencjalnych klientów.

Pierwszym celem było nadanie miejscu charakteru - architekci zdecydowali się na fasadę skonstruowaną z sekwencji czarnych stalowych ram, schodzących aż do wejścia, przez co przypomina ono wejście do metra i jest dobrze widoczne z ulicy.

Wąski korytarz został przekształcony w recepcje z ogromnym biurkiem rozciągającym się przez całe pomieszczenie nadając mu płynności - czarne lustra na suficie doskonale maskują jego mała wysokość, zaburzając rzeczywisty wymiar.

Zaraz za recepcją korytarz zakręca w prawo gdzie znajdują się trzy gabinety kosmetyczne. Kolorowe lustra w różnych rozmiarach i kształtach miały za zadanie ożywienie oraz zmaksymalizowanie poczucia przestrzeni. Umieszczone pod różnymi kontami jarzeniówki dają mocne światło, które odbijając się od błyszczących powierzchni doświetają miejsce, do którego nie dociera światło słoneczne.

Podłogi pokryto linoleum, zapewniając maksymalny poziomu higieny i trwałości.

via rowarch.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry