Facebook

Architektura wnętrz

13.09.2011V12K0102

Tagi: architektura, design, dom, wnetrza

Ta niewiele mówiąca nazwa kryje za sobą interesujący projekt domu stworzony przez holenderskie studio Pasel.Kunzel Architects. Budynek znajduje się w Holandii, w miejscowości Leiden.

V12K0102

Dom jest dość nietypową strukturą. Przede wszystkim dlatego, że jego kształt nie jest oczywisty. Wynika to w głównej mierze z kształtu działki. Po jednej stronie jest ona szersza. Po drugiej zaś węższa. Jej kształt przypomina w pewnym stopniu trójkąt. Łączna długość domu, który zajmuje całą działkę to 30 metrów.

V12K0102
Całość tworzą dwa sześcienne budynki, które wedle pomysłu twórców są przeznaczone odpowiednio dla rodziców i dla dzieci. Między nimi znajduje się dziedziniec. Wszystko otoczono murem co sprawia, że mamy do czynienia z oryginalną, holistyczną strukturą funkcjonującą na styku interioru i części zewnętrznej.

V12K0102
Jeśli chodzi o dizajn to użyto dwóch definiujących dom motywów. Pierwszy z nich to białe, proste powierzchnie. Pokrywają one naprzemiennie ściany jak i sufity. Drugim motywem są wykonane z cienkich kawałków drewna powierzchnie. W ten sposób pokryto w całości dom dla rodziców. Drewno obecne jest także na innych ścianach oraz w środku domu.

V12K0102
Co do estetyki wnętrza, uderza ono niesamowitą oszczędnością wystroju. Dominuje tutaj bieli, która sporadycznie tylko uzupełniana jest meblami (i to tylko tymi niezbędnymi). Białe ściany, duże okna oraz jasnobrązowe, drewniane podłogi łączą się w dość frapujący krajobraz, który zniewala swoją ambientowością. V12K0102 to także ciekawe rozwiązania formalne, z których najdłużej w pamięci zostaje podział na dwa osobne budynki przeznaczone dla dzieci i rodziców. Integracja podwórka z wnętrzem domu okazała się również udanym zabiegiem.

via homedsgn.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry