Facebook

Architektura wnętrz

19.08.2011The Club

Tagi: architektura wnętrz, design, hotel, wnetrza, wzornictwo

Klasyczne połączenie czarnego i białego jest znane wszystkim dizajnerom. Choć tak dobrze znane, zawsze prezentuje się znakomicie.

The Club

Przykładem miejsca w którym po raz kolejnych spróbowano czarno-białego dizajn jest luksusowy singapurski hotel o nazwie The Club. Dizajn tego hotelu jest dowodem na to, że ograniczona do czerni i bieli paleta barw w zupełności wystarczy do wyeksponowania i podkreślenia kształtu i wzorów. 
Wystrój łączy w sobie dwa źródła inspiracji. Pierwszym z nich jest kolonialna przeszłość Singapuru. Wyraża się ona między innymi w licznych stylowanych na tamte czasy meblach oraz dodatkach a także w efektownej instalacji artystycznej.

The Club
Co do drugiej źródła inspiracji jest nim społeczność chińska zamieszkująca Singapur. Autorem projektu jest Colin Seah z Ministry of Design. Jak sam podaje dla niego The Club to miejsce gdzie spotykają się nomadzi współczesności i nomadzi teraźniejszości.

The Club
Niesamowitych rozwiązań, zaskakujących detali oraz akcentów jest mnóstwo co sprawia, że ich wymienienie staje się niemożliwe. Dlatego gorąco zachęcamy do przejrzenia zamieszczonych zdjęć, aby móc spokojnie i naocznie przekonać się o rozmachu i wizji twórców tego wyjątkowego hotelu.

via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry