Facebook

Architektura wnętrz

10.04.2012Mieszkanie projektantki / Susanna Vento

3 pokoje w Helsinkach

Jest mnóstwo przestrzeni, w których się nie odnajduje. Choć piękne nie wyobrażam sobie życia w nich, w dłuższej perspektywie czasu - w jakimś stopniu potrzeba odrobiny tradycyjnego podejścia, które znamy i wynieśliśmy z domu. Dlatego tak bliski jest nam skandynawski design, który w swojej prostocie, ma w sobie ciepło i zakorzenione nam dawno poczucie normalności.

To mieszkanie w Helsinkach zostało zaprojektowane przez Susanne Vento - jest to również przestrzeń życiowa jej i jej rodziny. Mieszkanie jest niewielkie - trzy pokoje - dwie sypialnie i kuchnia połączona z jadalnią.

 

Motto Vento, "biel +  czerń + wybijający się kolor lub naturalne, drewniane akcenty". jest tu bardzo dobrze widoczne. Wszystkie ściany oraz prawie wszystkie podłogi są białe (na uwagę zasługują świetne kafle położone w jadalni), a dodatki w czarne. Dużo tu zabawy prostym kształtem i typografią, Ne wiele jest kontrastów - te najsilniejsze można oczywiście znaleźć w sypialni córki projektantki. Wnętrze nie wydaje się jednak nudne lub zimne - wręcz przeciwnie. Dzięki dużej liczbie różnych dodatków - często skrajnie innych - wydaje się, jakby właściciele odsłonili przed nami kawałek siebie - świetnym przykładem jadalnia, w które można znaleźć zarówno krzesło "Model 214" Thoneta jak i "Diamond" Bertoia.

Wiele przedmiotów zostało pomalowanych lakierem samochodowym, który nadał im zupełnie nowe, gładkie wykończenie.


via designsponge.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry