Facebook

Architektura wnętrz

27.07.2011Dom z Czech

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Ten czarujący dom został zaprojektowany przez studio Mimosa Architekti. Lokalizacja domu to Bohumilec w czeskim regionie Pardubice.

Dom z Czech

Zewnętrzną fasadę budynku wykonano w całości z drewna co bardzo dobrze koresponduje z wiejskim krajobrazem. Działka na której stoi dom położona jest na zielonej nizinie, a niedaleko domu znajduje sie staw, który dodaje całości bardzo przyjaznej atmosfery. Dom posiada dwie kondygnacje. Na parterze ulokowano większość przestrzeni życiowej tzn. hol, salon o otwartym planie połączony z jadalnią oraz kuchnię. Na piętrze umieszczono sypialnie.

Dom z Czech
Bezpretensjonalny dizajn tego domu to nie tylko drewniana fasada zewnętrzna, ale także wnętrze budynku. Projektantom zależało na stworzeniu miejsca zapewniającego dużo przestrzeni oraz ciepło. Choć widać pewne inspiracje minimalizmem to wygrywa jednak przytulna strona mocy, która znajduje swój wyraz między innym w odważnych kolorach na piętrze.

Dom z Czech
Podsumowując, projekt firmy Mimosa Architekti robi duże wrażenie ze względu na harmonię poszczególnych elementów oraz elegancki i nieprzesadzony dizajn znakomicie pasujący do otoczenia.

via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry