Facebook

Architektura wnętrz

25.07.2011Curved Extension

Tagi: architektura, design, dom, przebudowa, wnetrza

Tym razem znaleźliśmy się w RPA. Elmo Swart Architects to studio, które zaprojektowało przybudówkę do istniejącego, tradycyjnego domu posiadającego dach ze strzechy.

Curved Extension

Jak to zwykle bywa w przypadku przybudówek, rozszerzeń i dobudowań reorganizują one wygląd domu i tworzą nową jakość. W przypadku tego projektu mamy do czynienia z połączeniem dwóch jakości: tradycji oraz nowoczesności. Przybudówka dzięki swojemu efektownego quasi-futurystycznemu wyglądowi uosabia współczesną architekturę oraz dizajn.

Curved Extension

Elmo Swart Architects wystarali się o to, aby przybudówka była jednocześnie w zgodzie z estetyką reszty budynku. Co znajduje się w nowym module? Umieszczona została tutaj sypialnia. Ciekawy kształt samego modułu oraz wykorzystanie naturalnych materiałów sprawiły, że całość prezentuje się bardzo przytulnie.

Curved Extension

Ważną rolę odgrywają szklane ściany oraz quasi-taras. Kreują one przestrzeń nawiązującą dialog z otaczającą przyrodą. Dzieło Elmo Swart Architects dodaje oryginalnemu projektowi świeżości, a także dostarcza funkcjonalnej przestrzeni.

Via digsdigs.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry