Facebook

Architektura wnętrz

27.07.2011Centre d'Examen du Permis

Tagi: architektura, design, inspiracje, wnetrza

Inspirujące i przyjazne środowisku centrum egzaminacyjne w Gennevilliers we Francji.

Centre d'Examen du Permis

Centre'Examen du Permis to projekt stworzony przez firmę Samuel Delmas Architectes. Wykonanie projektu zostało zlecone przez francuskie Ministerstwo Środowiska. W takiej sytuacji centrum musiało spełnić wiele ekologicznych wymogów, które w architektoniczną formę musieli wcielić twórcy z Samuel Delmas Architectes.

Centre d'Examen du Permis
Stworzony przez nich budynek jest dużym parterowym kompleksem, który rozciąga się na dość dużej powierzchni. Budynek charakteryzuje się fasadą wykonaną z cienkich drewnianych desek, które ułożeniem i kształtem przypominają sztachety w płocie. W rezultacie przechodzień, który pierwszy raz widzi Centre d'Examen du Permis może je łatwo pomylić z wysokim płotem. Taka fasada zapewnia jednak znakomity cień dla pomieszczeń znajdujących się w środku. Tworzy ona rodzaj przykrycia pod którym znajdują się szklane ściany.

Centre d'Examen du Permis

Wnętrze centrum zostało zaprojektowane w bardzo funkcjonalny i mało inwazyjny sposób. Oszczędność formy oraz minimalistyczna surowość tworzą uspokajającą atmosferę, która pomoże z pewnością przyszłym zdającym.

via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry