Facebook

Architektura wnętrz

31.07.2011Cape Schanck House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Jackson Clements Burrows to studio odpowiedzialne za projekt domu o nazwie Cape Schank. Budynek znajduje się w Australii.

Cape Schanck House

Cape Schank House położony jest na wysokiej porośniętej lasem liściastym diunie. Lokalizacja jest naprawdę znakomita. Widoki roztaczające się z domu ukazują australijską przyrodę w pełnej krasie. Stromy charakter działki eksponuje zaś sam budynek.

Cape Schanck House
Struktura domu składa się z dwóch prostopadle ułożonych modułów. Jeden z nich wystaje nad stokiem, tworząc coś na kształt tarasu. Dojazd oraz główne wejście ulokowano od tyłu. Oryginalny kształt bryły domu został połączony z ciekawym dizajnem, który jest wypadkową minimalistycznych inklinacji oraz naturalistycznego spojrzenia. Jak przystało na budynek położony w naturalnie pięknej okolicy dużą rolę odgrywają w nim takie materiały jak kamień oraz drewno.

Cape Schanck House
Wielkim atutem wnętrza jest nakierowanie na otoczenie wyrażające się w dużych oknach oraz przestronnych pomieszczeniach, które wydają się chłonąć krajobraz. Prostota oraz oszczędność formy sprawiają, że Cape Schank House żyje w osobliwej harmonii z przyrodą przekazując mieszkańcom trudny do zdefiniowania spokój i ukojenie.

via homedsgn.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry