Facebook

Architektura wnętrz

11.09.2011Caparrós y Reina Pharmacy

Tagi: apteka, architektura wnętrz, design, wnetrza

Ta niecodzienna apteka znajduje się w Santa María del Águila ( Hiszpania). Biała, sterylna przestrzeń apteki została urozmaicona dodatkami, które odbierają wnętrzu farmaceutycznego zadęcia.

Caparrós y Reina Pharmacy

Stało się tak za sprawą dzieci, które codziennie mijają aptekę idąc do szkoły. Ich zabawy, wyliczanki, hałas przez nich robiony, piosenki stały się inspiracją do zmiany wnętrza apteki. Dzięki dzieciom znalazły się w aptece „porozrzucane kredki”, czyli drewniane kije rozmieszczone nie tylko we wnętrzu, ale i na zewnątrz.

Caparrós y Reina Pharmacy

Miejsce zostało przebudowane, zburzono część elewacji dzięki czemu uzyskano dużą przestronną, jasną przestrzeń. Budynek podzielony jest na trzy kondygnacje. Parter przeznaczony jest do użytku publicznego i w całości przeznaczony jest dla klientów.

Caparrós y Reina Pharmacy

Apteka posiada kącik porad pacjenta i kabinę piękna, więc aby dorośli klienci mogli spokojnie zrobić zakupy, oddać się zabiegom, stworzono specjalny kącik dla dzieci, obszar fantazji w którym będą mogły poczekać. Drewniany kije/kredki, stały się znakiem rozpoznawczym apteki, pojawiły się nawet w jej logo, tworząc farmaceutyczny krzyż, a to wszystko dzięki dzieciom.

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry