Facebook

Architektura wnętrz

30.01.2012Bukiya Shop / Archiee

Tagi: Archiee, Bukiya Shop, paryż, sklep

Keep it simple, Stupid!

O tym sklepie z japońskimi akcesoriami nie da się zbyt dużo napisać - znajduje się w Paryżu, został zaprojektowany przez studio projektowe Archiee dla Bukiya i opiera się na jednym prostym pomyśle który jest genialny w swojej prostocie.

Jak często zdarza Wam się wieszać coś na gwoździu lub wkręcie przyczepionym do ściany? Jakby nie było, taka metoda jest efektywna, choć zdecydowanie mało efektowna i wymaga maskowania.

Projektanci postanowili uwydatnić tę najprostszą formę prezentacji i zamiast projektować wymyśle gabloty na rzeczy skorzystali ze starej metody KISS (Keep it simple, Stupid!) - wszystkie przedmioty wiszą na idealnie rozmieszczonych wkrętach, których w całym sklepie znajduje się 377.

Klienci którzy tu przychodzą i chcą kupić jakiś przedmiot po prostu sprawdzają numer przedmiotu umieszczony na zawieszce obok niego i podają go sprzedawcy. Choć rozwiązanie na pierwszą myśl wydaje się mało eleganckie jest bardzo praktyczne i o dziwo, dzięki dobrze rozmieszczonych przedmiotach prezentuje się nad wyraz poprawnie.

via dezeen.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry